• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 10093
    • Dodano: 2014-07-18 / 09:50
    • Komentarzy: 0

    Wielkie otwarcie Zaginionego Miasta Rosenau

    Już w sobotę w Pokrzywnej nastąpi wielkie otwarcie pierwszego w województwie parku rozrywki - „Zaginionego Miasta Rosenau”. Wokół jeziora w Pokrzywnej, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch hoteli Carina i Gorzelanny, powstała unikatowa atrakcja turystyczna, która ma szansę przyciągnąć do regionu Gór Opawskich turystów nie tylko z Polski, ale także z Czech i Niemiec.


    Ten park ma szansę stać się hitem wśród polskich atrakcji i przyciągnąć tłumy. Turyści będą się w nim nie tylko bawić i wypoczywać, ale także eksperymentować, zgłębiać tajemnice i prawa natury. Jak u Hitchcocka czeka na nich również wiele wrażeń, rodem z thrillera i horroru.

    Uroczyste otwarcie parku tematycznego „Rosenau - Zaginione Miasto” nastąpi 19 lipca 2014 o godzinie 10:00. Przygotowaniem oprawy artystycznej zajmuje się Agencja Artystyczno-Eventowa 5 Żywiołów z Głogówka. Zwiedzający na pewno nie będą się tu nudzić, bo na 12 hektarach znajduje się ponad 20 atrakcji. Jest to zatem najbogatszy w atrakcje i najbardziej różnorodny tematycznie park w Polsce. To co wyróżnia go od innych tego typu parków i czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym to połączenie różnych funkcji: wypoczynkowej, rekreacyjnej, rozrywkowej i edukacyjnej. Jest to pierwszy w Polsce park, w którym zwiedzający będą mogli równocześnie bawić się i uczyć. Będzie to zatem urzeczywistnienie maksymy: bawiąc uczy, uczy bawiąc.

    W parku w Pokrzywnej młodsi i starsi znajdą centrum nauki w plenerze. Będą mogli własnoręcznie eksperymentować i zgłębiać prawa natury: ziemi, ognia, świata, wiatru w Parku Żywiołów. Będzie tu aż 37 interaktywnych eksponatów, m.in.: Karuzela Fizyka , Dysk Benhama, Nurek Kartezjusza, Kołyska Newtona, kolorowy krater, Figury Lissaojus, wielki kompas czy kamienna harfa. Zwiedzający będą mogli je nacisnąć, pociągnąć, kręcić nimi, stanąć na nich czy też usiąść, a wszystko po to, żeby zrozumieć, to co trudne do wytłumaczenia w szkole, czyli zasady optyki, akustyki, mechaniki czy chemii.

    Będzie również strasznie – na turystów w jeziorze czai się potwór z Rosenau, a w jaskini można spotkać dzikie zwierzęta. Osoby spragnione jeszcze większych wrażeń będą mogły zjechać w podziemia do przerażającej sztolni. Na miłośników archeologii czekają ruiny miasta Rosenau, które będą mogli odkryć i odkopać, a ci, którzy chcą szybko się wzbogacić będą mogli wypłukać złoto, a nuż się uda.

    Park można zwiedzać pieszo bądź kolejką turystyczną. Można doświadczyć w nim typowej rekreacji: popływać po jeziorze lub w basenie, poopalać się, pograć w tenisa czy pojeździć na rowerze, a nawet połowić ryby i przyrządzić je na miejscu w tawernie nad łowiskiem. Najmłodsi mają do dyspozycji dwie karuzele oraz kolejkę szynową. Jeśli ktoś będzie chciał ochłodzić się po tym nadmiarze wrażeń może pojeździć na łyżwach po całorocznym lodowisku.

    Cena biletu, w ramach którego można zwiedzać całość parku waha się od 15 do 24 zł, w zależności od rodzaju biletu. Całość cennika zamieszczona jest na stronie internetowej parku. Wyjątkowo podczas wielkiego otwarcia ceny zostały obniżone o 50%!

    Więcej szczegółów na stronie internetowej www.zaginione-miasto.pl bądź pod numerem telefonu 77 439 75 62. Ponadto specjalnie z okazji wielkiego otwarcia na fanpage’u ogłoszono konkurs w którym można wygrać darmowe wejściówki. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na kanał www.facebook.com/ZaginioneMiastoRosenau.


    ..:: Artykuł sponsorowany ::..

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.