• Dodano: 2014-07-04 / 10:53
    • Komentarzy: 3

Gimnazjaliści z Kędzierzyna-Koźla wicemistrzami Polski

(Fot. arch. prywatne)

Lekkoatletyka to prawdziwy konik młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Ich drużyna zajęła drugie miejsce podczas krajowego finału Gimnazjady w tej dyscyplinie sportu.

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 1 z Kędzierzyna-Koźla zajęła drużynowo drugie miejsce podczas krajowego finału lekkoatletycznej Gimnazjady, który odbył się w Białymstoku.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla zdobyła 1864 punktów wielobojowych. Do pierwszego miejsca zabrakło 24 punktów. Uczniowską rywalizację zwyciężyli gimnazjaliści z Polkowic, zaś na trzecim miejscu podium stanęła drużyna Gimnazjum nr 7 z Grudziądza.

- To był nasz szósty z rzędu występ w finale krajowym. Od kilku lat należymy do ścisłej czołówki krajowej w lekkoatletyce. W 2013 roku zajęliśmy piąte, a w 2012 roku szóste miejsce w Polsce. Mamy ośmiu zawodników, których wyniki liczą się w Polsce w kategorii młodzika (pierwsza 30-ka wg PZLA), szczególnie w skoku wzwyż, skoku w dal, biegu na 110m przez płotki, rzucie dyskiem, co jest dobrą pozycją wyjściową na przyszły sezon – informuje Andrzej Saczko, trener gimnazjalistów.

Wcześniej lekkoatleci „Jedynki” zdobyli 10 medali na mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce - sześć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe. Zwyciężyli też w Opolu drużynowo.

Skład zwycięskiego zespołu: Paweł Kubus, Michał Welke, Sebastian Grzywocz, Michał Zalewski, Patryk Neubert, Michał Marcyniuk, Dawid Zając, Tomasz Zeljaś, Michał Paluszek, Mateusz Grzywocz, Mariusz Gromek, Krzysztof Mitkiewicz, Sebastian Juszczyszyn, Bartłomiej Halkiewicz, Jakub Młot.

2014-07-05 11:45:37 [83.22.88.*] id:1237446
    drań73: Napisała postów [17440], status [VIP] Reputacja