• Wyświetleń: 3525
    • Dodano: 2014-03-22 / 23:03
    • Komentarzy: 12

Piotrkowianin za mocny dla Gwardii

Mecz za tzw. podwójną stawkę kompletnie nie udał się Gwardzistom z Opola. Piotrkowianin wykorzystał w hali przy Kowalskiej wszystkie swoje atuty. Z kolei w szeregach opolan największe działa w sobotę zawodziły. Stąd taki a nie inny przebieg meczu i rozstrzygnięcie w rozmiarach 24:29.

Spotkanie lepiej zaczęli goście z Piotrkowa Trybunalskiego. Trafili Marek Daćko z koła i Sebastian Rumniak z dystansu, a ponieważ rzutu nie oddał Grzegorz Garbacz, a stratę zaliczył Nenad Zeljic po chwili było już 2:0 dla Piotrkowianina. Po pięciu minutach bez bramki wreszcie trafił Michał Szolc, a do remisu po kontrze doprowadził Wojciech Knop. Rywal odpowiedział błyskawicznie za sprawą Wojciecha Trojanowskiego, a ponieważ PE Gwardia znów straciła piłkę i bramkę po rzucie Pawła Stołowskiego. Kolejne minuty były wyrównane, obie drużyny nieźle broniły, a w naszej bramce Vladimir Bozić zatrzymał dwa razy Sebastiana Rumniaka, Piotra Swata i Wojciecha Trojanowskiego.

To pozwoliło zdobyć trzy bramki i ze stanu 5:3 dla rywala zrobiło się po pięknej akcji Nenada Zeljica z Grzegorzem Garbaczem 6:5 dla naszych szczypiornistów. Nie poszli oni jednak za ciosem, gdyż Piotr Ner był lepszy w pojedynku z kołowym Jakubem Płócienniczakiem, a Damian Procho obronił karnego Pawła Swata. Ten ostatni zrehabilitował się w 26. minucie kończąc długie podanie Nenada Zeljica. Było 10:10, ale w dwóch akcjach nasi nie mieli pomysłu na ich rozwiązanie i rzucali z nieprzygotowanych pozycji. Rywal odskoczył na 12:10, a wówczas na parkiecie pojawił się po trzymiesięcznej przerwie Marko Vukcević. Pierwszą okazję zamienił na bramkę, ale przewaga ostatecznie po pierwszej części nie stopniała.

Drugą połowę gwardziści zaczęli z Łukaszem Romatowskim w bramce oraz nowymi skrzydłowymi: Pawłem Prokopem i Michałem Drejem. W 41. minucie Piotrkowianin prowadził 19:17, a Vladimir Bozić wreszcie „złapał” karnego Wojciecha Trojanowskiego. Tyle, że w bramce rywala stał już Damian Procho – ten sam który w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymał gwardzistów.

Stołowski podwyższył wynik na 21-17 dla gości, ale wówczas ich dwóch zawodników usiadło na ławce kar. Nasi zawodnicy odrobili dwie bramki, a w kolejnej akcji doskonale bronili. Sędziowie długo trzymali ręce w górze i wreszcie uciekł naszym Wojciech Trojanowski. Potem przechwyt zanotował Sebastian Rumniach, trzy razy bronił Daniel Procho, a Sebastian Różański z Markiem Daćko podwyższyli na 27-21.

Ostatecznie nie udało się zatrzymać rywali w obronie. Piotrków wygrał 29-24 i zepchnął PE Gwardię na przedostatnie miejsce w tabeli.

PE Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24-29 (12-14)

PE Gwardia: Bozić, Romatowski, Śmieszek 1, Swat 3, Knop 2, Szolc 4, Scepanović 1, Zeljić 3, Drej 1, Vukcević 2, Piotr Adamczak, Garbacz 1, Prokop 2, Płocienniczak 1, Lasoń 1.

Piotrkowianin: Ner, Procho – Mróz 1, Daćko 3, Woynowski, Stołowski 6, Trojanowski 9, Różański 4, Swat 1, Rumniak 5, Pożarek, Pacześny.

Sędziowie: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce).

2014-03-23 10:47:34 [89.79.89.*] id:1201326
    gwardia, orlik, odra wszyscy baty, ja pier...e

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-03-23 23:54:20 [83.26.156.*] id:1201589
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    Nie jest tak źle,przecież Ruch Zdzieszowice wygrał.Zresztą, jako jedyny zespół z opolskiego.
    2014-03-24 00:28:03 [93.83.40.*] id:1201590
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    A kto wie jak grali Tsv1860 z Kaiserslauten.?

krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Jak już kiedyś pisałem żaden sport Opolanom nie wychodzi. Najlepiej chyba podnoszenie kieliszków i leżenie na czas.

2014-03-23 11:16:26 [83.27.143.*] id:1201333
    chomik87: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
    NIC nie grali a sędziowie z Kielc jeszcze byli za Piotrkowianinem. PE GWARDIA obudzić się!! Robicie wszystko żeby spaść!! Nie potraficie wygrywać z słabszym zawodnikiem a z lepszym wygrywacie o co chodzi?? SPADEK SPADEK SPADEK WAS CZEKA!!!

2014-03-23 00:42:30 [176.107.171.*] id:1201272