• 13
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

zaprasza na:

Twarzą w twarz - spotkanie z Agatą Suchocką

13

lutego

2019

ŚRODA

Minorytów 4
77 454 80 30
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
Ceny biletów

wstęp:

wstęp wolny

Start imprezy

start imprezy:

17:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

Twarzą w twarz - spotkanie z Agatą Suchocką
13 lutego 2019 (środa) / godz. 17:00
Filia nr 17 MBP, ul. Skautów Opolskich


Lothar Mintze, opuszczony przez mentora i opłakujący bolesną stratę, został sam − porzucony, zgorzkniały i wściekły. Młodzieńcza naiwność ustąpiła miejsca palącej ciekawości, która popycha go w podróż do Ameryki, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Gdzie się podział Huntington? Dlaczego Armagnac go opuścił? I najważniejsze: czemu nie przewidział zbliżającej się tragedii?

Nie znalazłszy odpowiedzi w Europie, Lothar przeprawia się przez ocean i udaje do Nowego Orleanu, podążając za znakami mającymi doprowadzić go do prawdy. Niespodziewanie spotyka młodego jazzmana, Thomasa Greenbourgha, który wygląda aż nadto znajomo. Kim jest ów młodzieniec? I czy to właśnie on jest odpowiedzią na wszystkie pytania nękające skrzypka?

AGATA SUCHOCKA - tłumaczka, wokalistka, pisarka, poetka i animator kultury. Inicjatorka Nieformalnego Opolskiego Klubu Literackiego zrzeszającego pisarzy lokalnych. Z pasji związana z Filharmonią Opolską, śpiewa w chórze oraz opracowuje i prowadzi autorskie Koncerty Rodzinne w sezonie 2018/2019. Autorka bloga agatasuchocka.blogspot.com, na którym publikuje krótkie formy literackie. Zadebiutowała w 2015 powieścią "Woła mnie ciemność", będącą pierwszym tomem cyklu wampirycznego, który obecnie obejmuje 6 powieści i wciąż się rozrasta. W autorskim przekładzie na język angielski jako "I Give You Eternity" ukazuje się od 2017 nakładem wydawnictwa Cheeky Kea Printworks (tom 4 miał premierę 30.10.2018; na 2019 planowane są kolejne dwa tomy) W kraju cykl wydawany jest przez INITIUM, dotychczas ukazały się 2 akty: rozszerzone i poprawione wznowienie "Woła mnie ciemność" (luty 2018) i "Twarzą w twarz" - premiera 14.02.2019.