• Dodano: 2013-10-26 / 20:51
    • Komentarzy: 12

Drugie zwycięstwo ZAKSy w Plus Lidze

(Fot: zaksa.pl)

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pewnie i w dobrym stylu odprawili w sobotę BBTS Bielsko-Biała. Wygrana 3:0 nie była zagrożona w żadnym z setów, które podopieczni Sebastiana Świderskiego zwyciężali kolejno 25:20, 25:17, 25:15. Wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach opolskiej ekipy był Marcin Możdżonek.

Gospodarze z Kędzierzyna od samego początku kontrolowali spotkanie, choć Sebastian Świderski postanowił nieco zaryzykować i w pierwszej szóstce wystawił Grzegorza Boćka. Wicemistrz Polski start z beniaminkiem rozpoczął od zbudowania solidnej przewagi 5:1. Goście ambitnie zdołali odrobić straty i po odważnym ataku Michała Błońskiego dogonili miejscowych do różnicy tylko jednego oczka, ale ZAKSA szybko odzyskała swój rytm gry. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się po błędzie siatkarzy z Bielska wynikiem 25:20.

Kolejny set to niemal kopia tego pierwszego. Kontrolowanie wypracowanej na początku drugiej odsłony przewagi zdecydowanie ułatwiali gospodarzom zawodnicy Janusza Bułkowskiego. Mnożące się błędy po ich stornie siatki, as serwisowy Michała Ruciaka i w połowie seta ZAKSA prowadziła aż 16:8. Taki dystans punktowy w siatkówce do odrobienia jest szalenie trudny i przy dyspozycji Pawła Zagumnego, Boćka oraz Możdżonka okazał się nie do odrobienia. Tą część meczu także zakończyła pomyłką gości a na tablicy wyników pojawił się wówczas wynik 25:17

Kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 3:2? To stare siatkarskie przysłowie sprawdziło się nie raz, ale zawodnikom z Bielska-Białej wyraźnie brakowało atutów aby pokusić się w Hali Azoty o odwrócenie losów rywalizacji. Po przerwie ZAKSA powróciła na parkiet skoncentrowana i żądna wygranej na możliwie najkrótszym dystansie setowym. Trener kędzierzynian mocno przemeblował skład, ale mimo to akcje miejscowych nie traciły na skuteczności. Szczególnie dobrze w tym elemencie w ostatniej partii zaprezentował się Dick Kooy, na którego blokujący BBTS nie potrafili znaleźć sposobu. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły przy stanie 16:8 a dokończenie meczu z taką przewagą było już tylko formalnością. Tym razem gospodarze nie pozwolili przekroczyć przeciwnikom pułapu 15 zdobytych punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:17, 25:15)

ZAKSA: Zagumny, Bociek, Kooy, Ruciak, Wiśniewski, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Lewis, Ferens, Witczak, Pilarz.

BBTS: Fijałek, Błoński, Gonzales, Buniak, Kokociński, Bućko, Swaczyna (libero) oraz Kwasowski, Kalembka, Stojkovic, Akimienka.

Sędziowie: Anna Niedbał (I), Piotr Dudek (II).

MVP: Marcin Możdżonek (ZAKSA).

2013-10-26 21:46:30 [83.4.27.*] id:1133247
    WójekDobraRada: Napisał postów [2042], status [zrobił/a karierę] Reputacja