• Wyświetleń: 3943
    • Dodano: 2013-09-07 / 22:04
    • Komentarzy: 12

Przegrana Gwardii na inaugurację Superligi

Na pierwsze zwycięstwo w Superlidze Gwardia Opole musi jeszcze zaczekać. Wyjazdowy mecz z Zagłębiem opolanie przegrali jednak minimalnie - 29:28.(Fot: archiwum)

Walczyli do ostatnich sekund, ale zabrakło jednej bramki, aby choć zremisować w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Gwardia Opole – beniaminek Superligi – przegrała swój inauguracyjny mecz 28:29. Najlepiej w szeregach opolskiego klubu zaprezentowali się w sobotę Michał Szolc oraz Marko Vukcevic.

W pierwszym ligowym boju w Superlidze gwardzistów dopingowała grupa około 50 kibiców z Opola. Niestety podopiecznym Marka Jagielskiego pomogło to niewiele, bo od pierwszych minut przewagę utrzymywali gospodarze. Ataków opolan nie brakowało, ale w ekipie Zagłębia świetnie zawody rozgrywał bramkarz Bartosz Dudek. Z kolei w szeregach "miedziowych" dobrą skutecznością błyszczał Mikołaj Szymyślik, a pod koniec pierwszej części spotkania dołączył do niego także Wojciech Gumiński. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 15:12 dla miejscowych.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ większej zmianie aż do samej końcówki. Zagłębie kontrolowało wypracowaną wcześniej przewagę, a Gwardia momentami biła głową w mur, próbując odrobić część strat. Szczelne defensywa gospodarzy osłabła dopiero w ostatnich minutach sobotniej rywalizacji. I to na tyle, że na niespełna minutę przed końcem Gwardia przegrywała już tylko jedną bramką. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i ostatecznie syrena oznajmiająca finisz zmagań zawyła w hali Zagłębia przy stanie 29:28. Warto jednak podkreślić, że trafienia Michała Szolca (5 goli), Marko Vukcevica (5 goli) oraz Marcelego Migały (3 gole) porwały Gwardię do ataku i pokazały, że w żadnym elemencie nie jest to zespół odstający od superligowego rywala.

Po porażce w Lubinie opolska Gwardia zmierzy się 15 września we własnej hali z wicemistrzem ubiegłego sezonu – Wisłą Orlen Płock.

Zagłębie Lubin: Małecki, Dudek – Michałów, Stankiewicz 2, Gumiński 7, Rosiek 4, Przysiek 5, Kużdeba, Marciniak, Szymyślik 8, Wolski, Paluch, Bartczak 2, Starzyński 1.

Gwardia Opole: Romatowski, Donosewicz, Malcher - Śmieszek, Paweł Adamczak, Swat 2, Szolc 5, Kłoda 2, Kulak, Drej 3, Serpina, Vukcevic 5, Piotr Adamczak 2, Garbacz 2, Ciosek, Prokop 1, Płócienniczak 3, Migała 3, Lasoń.

2013-09-08 12:42:15 [217.255.7.*] id:1109862
    Mufa: Napisał postów [32], status [rozkręca się] Reputacja
    Mecz z wisła Płock ? bardzo ciekawie będzie przeciesz dostali sie do ligi mistrzow teraz ;P w grupie maja Vive sa dobrzy chłopcy

Stefan: Napisał postów [27022], status [VIP] Reputacja
    O.T. Gdzie w Opolu kupię elektrolit do akumulatora? (kwasowego do auta)

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-09-08 00:47:20 [83.4.25.*] id:1109816
    WójekDobraRada: Napisał postów [2042], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Spytaj w Inter-Carsie na oleskiej. Tam jest hurtownia moto.
    2013-09-08 00:49:29 [79.190.35.*] id:1109817
    A dobry pomysł... Bo markety budowlane obleciałem i nie ma nigdzie.
    2013-09-08 00:52:59 [83.4.25.*] id:1109818
    Popytaj w hurtowniach moto albo w sklepach a motocyklami, bo aku do motora jest puste jak jest nowe więc elektrolit powinni mieć.
    2013-09-08 01:10:56 [82.169.34.*] id:1109820
    Honda84: Napisał postów [597], status [rozpisany/na] Reputacja
    nie lepiej kupić cały kompletny nowy akumulator?
    2013-09-09 00:43:27 [87.204.110.*] id:1110009
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ...SPAM!!!....@PAV proszę wyciąć to OT!!! !
    2013-09-08 10:56:21 [89.73.184.*] id:1109840
    harry: Napisał postów [2393], status [Szycha] Reputacja
    Cóż, może u siebie wygrają? Zobaczymy.

2013-09-08 10:43:49 [89.79.89.*] id:1109836
    musieli grać jak z nut żeby przegrać ze starym ekstraklasowcem od lat jedną bramką! naprawdę wynik szok!

2013-09-08 08:25:57 [217.153.196.*] id:1109828
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    Z Wisłą 15 to będzie mecz...warto zobaczyć:)