• Dodano: 2013-08-31 / 09:21
    • Komentarzy: 18

Odra rozstrzelana w Głogowie [video]

Honorową bramkę w przegranym 1:4 meczu strzelił dla OKS Marcin Kocur.

Ten widok mówi wszystko. Sztab trenerski Odry Opole był załamany postawą swoich podopiecznych w meczu z Chrobrym Głogów.

(Fot: Dżacheć)

Tak przybitego szkoleniowca niebiesko-czerwonych od momentu objęcia drużyny jeszcze nie oglądaliśmy. Jego podopieczni w fatalnym stylu przegrali drugi ligowy mecz z rzędu. Tym razem górą okazał się Chrobry Głogów, który na rozmontowanie obrony OKS potrzebował zaledwie 8 minut. Kolejne dwa trafienia dolnośląska ekipa dołożyła w drugiej połowie, a Odra Opole w piątek była zdolna odpowiedzieć tylko honorową bramką Marcina Kocura w końcówce spotkania.

Odra zaczęła piątkowe zawody w nieco zmienionym składzie. W bramce etatowego dotychczas Bartłomieja Danowskiego zastąpił młodzieżowiec Kamil Kosut. W obronie od pierwszych minut zaczął spotkanie Arkadiusz Lalko, w pomocy Mateusz Cieluch, a w ataku Adam Setla. Opolanie nie zdążyli jeszcze powąchać murawy w Głogowie, a już przegrywali 0:2. W 3. minucie prawą stroną urwał się Damian Sędziak. Nie zdołał go zatrzymać Mateusz Krawiec i pomocnik Chrobrego mocnym strzałem przy słupku pokonał Kosuta. 5 minut później prawym skrzydłem ponownie wypuścił się w rajd Sędziak i ponownie jak tyczkę minął Krawca a następnie posłał futbolówkę do Michała Ilków-Gołębia, który strzałem w środek bramki podwyższył na 0:2. Nie ma wątpliwości, że przy tym strzale golkiper niebiesko-czerwonych mógł zachować się lepiej.

Kolejne minuty pierwszej odsłony meczu upływały pod znakiem spokojnego rozgrywania piłki przez miejscowych i nieco chaotycznych próbach ataku Odry. Dość powiedzieć, że dopiero po 37. minutach gry zespół Dariusza Żurawia przeprowadził pierwszy składny atak na bramkę głogowian. Grę w środku pola dobrze rozprowadził Sebastian Deja, piłka trafiła do Dawida Tomanka a z jego podaniem w polu karnym minimalnie minął się Setla. Wybitą na 20. metr piłkę przechwycił Lalko, ale z jego strzałem poradził sobie Mariusz Rzepecki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i OKS schodził do szatni z bagażem 2 goli.

Po niemrawym początku drugiej połowy w 54. minucie z około 18 metrów na bramkę Odry uderzył Sędziak i zmusił Kosuta do efektownej parady. Chwilę później bramkarz niebiesko-czerwonych wznawiał grę od własnej bramki, ale zrobił to fatalnie i piłka trafiła szybko pod nogi Mateusza Janeczko. Młodzieżowiec Chrobrego przebiegł kilka metrów i bez problemów silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na tym kłopoty gości się nie skończyły. W 61. minucie na prawej stronie boiska obrońcami OKS zakręcił Mateusz Hałambiec. Jego centra trafiła do Bartosza Machaja, który strzałem głową próbował pokonać Kosuta. Lot piłki, która zmierzała na aut bramkowy, przeciął jednak Dawid Łoziński a zrobił to na tyle pechowo, że futbolówka znalazła drogę do bramki i opolski zespół przegrywał już 0:4.

Gola na otarcie łez Odra Opole zdobyła w 87. minucie. Dośrodkowanie strzałem głową zamknął Lalko, ale piłkę zdołał jeszcze wybić Rzepecki. Z podwójną dobitką wprowadzonego po przerwie Marcina Kocura nie miał już jednak szans i rozmiary porażki OKS zmalały do stanu 1:4. Takim też rezultatem zakończyły się ostatecznie piątkowe zmagania na stadionie Chrobrego Głogów. 3 punkty zostały u gospodarzy, a Odra została z problemem 8 straconych goli w 2 ostatnich meczach. Kryzys w zespole Dariusza Żurawia jest już faktem. Na jego przełamanie niebiesko-czerwoni najbliższą okazję będą mieć 7 września, kiedy na własnym stadionie podejmą Górnik Polkowice.

Zobacz relację wideo z meczu Chrobrego Głogów i Odry Opole:

2013-09-01 13:17:19 [89.73.184.*] id:1106102
    harry: Napisał postów [2393], status [Szycha] Reputacja
    Oj jak szybko awansowali tak szybko spadną na dół. Odra powinna grać tylko mecze towarzyskie. Powinni mieć płacone od wyników wtedy może by pokazali, że im zależy.

2013-09-01 13:09:04 [46.204.45.*] id:1106099
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    I lepiej z nimi nie będzie nie ma co na to liczyć...

2013-08-31 23:45:02 [188.47.88.*] id:1105776
    calvin1975: Napisał postów [599], status [rozpisany/na] Reputacja
    Jakoś widzę wpisy tylko tych co raczej nie przepadają za tym klubem a ja się pytam co na to zagorzali kibice "ODRY" czy ich kibicowanie się kończy na wypisywaniu sprejem loga klubu na murach czy też mają coś do powiedzenia w tej sprawie.

2013-08-31 22:10:28 [80.48.199.*] id:1105717
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja