• 0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

zaprasza na:

DRAMAT W AKCJI/ TEATR. Poczuj to!

11

października

2018

CZWARTEK

ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
77 454 23 36
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

17:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

TEATR. POCZUJ TO! 2018 - STARTUJEMY
(obowiązują rezerwacje - szczegóły: http://teatrlalki.opole.pl/teatr-poczuj-to-2018-startujemy/)

DRAMAT W AKCJI to czytania współczesnej dramaturgii dla młodzieży i dorosłych, połączone z interaktywnymi warsztatami i spotkaniami z twórcami działającymi w środowisku teatralnym, takimi jak: autorzy - dramaturdzy, kompozytorzy, reżyserzy, aktorzy. Wybrane do warsztatów sztuki poruszać będą problemy ważne dla młodych ludzi i prezentowane będą przy użyciu bliskiego im języka. Spotkania mają otworzyć uczestników warsztatów na dyskusję: najważniejszy będzie głos osób zasiadających na widowni - obudzone i wywołane w nich emocje, odczucia i przeżycia.

---

TEATR. Poczuj to! 2018 jest kontynuacją pierwszego projektu z zakresu pedagogiki teatru realizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora nieprzerwanie od 2013 roku. Po raz kolejny projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu możemy znowu zapraszać naszych Widzów na cykle warsztatów, spotkań, dyskusji. Program realizowany będzie od maja do listopada 2018.

W myśl założeń projektu, teatr jest miejscem spotkań, dyskusji i warsztatów, a także przestrzenią wymiany emocji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, poprzez wspólną aktywność i zabawę.

Dzięki projektowi, spotykamy się z naszymi widzami nie tylko podczas przedstawień, ale również dyskutujemy i współdziałamy z nimi na nowym obszarze wydarzeń edukacyjnych. Teatr nie jest tylko statycznym budynkiem, lecz przede wszystkim miejscem, w którym dokonuje się ciągła wymiana energii pomiędzy sceną a widownią. Dlatego chcemy zaprosić naszych obecnych i przyszłych widzów, do działań pozwalających na lepsze rozumienie, nazywanie i doświadczanie emocji.

W projekcie bardzo ważne jest wsparcie integracji społecznej poprzez wspólne działanie i doskonalenie komunikacji na wielu poziomach i we wszystkich pokoleniach. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu, zostały pomyślane w ten sposób, by dotrzeć również do osób z ograniczonym dostępem do oferty kulturalnej. Działania zakładają również integrację osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi oraz integrację międzypokoleniową. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są darmowe.

W ramach projektu odbywają warsztaty, dyskusje i spotkania. Działania ujęte zostały w 5 cykli: DRAMAT W AKCJI, CZYTANIE-DZIAŁANIE, AKADEMIA RODZICA, MULTIKREACJE oraz TEATR ABCDEmocje. Poszczególne cykle odnoszą się do podobnych zagadnień, poruszają podobną tematykę, lecz kierowane są do zróżnicowanych odbiorców. Działania przeznaczone są dla osób w każdym wieku - od niemowląt po seniorów. Odbiorcami poszczególnych cykli są rodziny z dziećmi (CZYTANIE-DZIAŁANIE), dzieci w wieku szkolnym (MULTIKREACJE), młodzież, dorośli i seniorzy (DRAMAT W AKCJI), a także rodzice (AKADEMIA RODZICA) i nauczyciele (TEATR. ABCDEmocje).