• 0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

zaprasza na:

Podróż w czasie - wystawa Haliny Zatwarnickiej i Danuty Mileszko

10

sierpnia

2018

PIĄTEK

Minorytów 4
77 454 80 30
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

12:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

Podróż w czasie
Wystawa Haliny Zatwarnickiej i Danuty Mileszko
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4
Wstęp wolny
Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2018

Halina Zatwarnicka - członek Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa O. Opole, uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych i w ponad 120 wystawach poplenerowych. Swoje prace prezentowała także podczas wystaw indywidualnych. Pracowała w szkolnictwie, głównie jako nauczyciel doradca, za co została uhonorowana medalem Edukacji Narodowej. Najchętniej tworzy nastrojowe portrety w oleju oraz rysunki architektury. Posługuje się technikami takimi jak olej, akryl, akwarela, grafika komputerowa i piórko. Wydała album z rysunkami Moszna. Wykonała ilustracje do książki swojego wnuka, Marka Zatwarnickiego, pt. Nowa Kartagina.

Danuta Mileszko - mgr inż. ekonomiki i organizacji budownictwa, studia ukończyła na Wydziale Ekonomiki i Organizacji Budownictwa Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
Od 2004 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa O. Opole. Zawodowo, od 1987 roku, zajmowała się tworzeniem i prowadzeniem spółek prawa handlowego oraz działalnością doradczą w zakresie organizacji i zarządzania. Od 2001 roku zaczęła realizować się artystycznie, najpierw w malarstwie, a od 2009 roku w ceramice. Twórczość zaprezentowana na wystawie to malarstwo oraz ceramika dekoracyjna i użytkowa.