• 0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

zaprasza na:

Pokój mojej Mamy - wystawa Mirosława Mokrzyckiego

10

sierpnia

2018

PIĄTEK

Minorytów 4
77 454 80 30
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

12:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

Pokój mojej Mamy
Wystawa Mirosława Mokrzyckiego

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4
Wstęp wolny
Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2018

Dom rodzinny większości z nas kojarzy się z ciepłem, beztroską, gwarem, zapachami, świętami. Wydaje się to nam tak normalne, jak nadchodzące po sobie pory roku. Następnie zazwyczaj opuszczamy bezpieczną domową przystań, żeby rozpocząć samodzielne życie, często w biegu, nad którym zazwyczaj nie ma czasu się zastanowić. Jednak po odejściu rodziców pozostaje opuszczony i pusty dom, do którego po latach powracamy i jeśli potrafimy się wyciszyć, to okaże się, że zwykłe przedmioty, niemodny wystrój mieszkania, wszystko to, z czym wzrastaliśmy, jakby zwracało emocje i zaczynało do nas przemawiać. Jeśli bez lęku poddamy się nastrojowi, okaże się, że znajdujemy się jakby w dużym fotoplastykonie, gdzie zagłębiamy się w magicznej atmosferze i wracamy do lat dzieciństwa i młodości.
Fotografie z projektu Pokój mojej Mamy są fragmentem większego zamierzenia artystycznego. To osobista, przełożona na realne zdjęcia wizja tamtych czasów. Takie wspomnienia mają logikę snu, marzeń i za kilka miesięcy ten dom zostanie tylko w pamięci, fotografiach i kilku przedmiotach zabranych na pamiątkę, a po jakimś czasie i one znikną bezpowrotnie.

Mirosław Mokrzycki: Fotografią zajmuję się od lat osiemdziesiątych. Od roku 2013 jestem członkiem Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego, a fotografia stała się moją pasją. Od tego czasu miałem szereg indywidualnych oraz zbiorowych wystaw. Od 2 lat jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Sztuki Użytkowej. Należę również do Foto Klubu w Opolu, gdzie także wystawiam swoje fotografie. Jednym z moich największych sukcesów było pokazanie swojej fotografii na wystawie zbiorowej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.