• 0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

zaprasza na:

Wystawa: "Szybko i wolno, czyli migawki z rajdów Festiwalowych w obiektywie Judyty Sklannej i Janusza Malinowskiego"

10

sierpnia

2018

PIĄTEK

Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole
77 40 66 430
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

10:00

Rezerwacje

rezerwacje:

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wystawę fotografii:

Szybko i wolno, czyli migawki z rajdów Festiwalowych w obiektywie Judyty Sklannej i Janusza Malinowskiego

Mała Galeria, ul. Piastowska 18
ekspozycja do 31.08.2018

Judyta Sklanna
Zafascynowana fotografią od wielu lat. Każda podróż daleka czy bliska skłania do uwiecznienia pięknych miejsc w kadrze by móc do nich wracać.
Od ponad 10 lat związana emocjonalnie z Canonem, obecnie 7D. Oprócz fotografowania krajobrazów i architektury często pochylona nad małym owadem czy delikatnym kwiatkiem. Świat jest tak piękny, a chwile ulotne, że należy je zatrzymać w kadrze.

Janusz Malinowski
(52 lata) wykształcenie techniczne, urodził się w Opolu, gdzie nadal mieszka wraz z rodziną. Tu także zajmuje się swoją pasją, fotografią. Jego pierwszymi sprzętami były aparaty analogowe, gdzie zdjęcia uwieczniano na kliszy fotograficznej. Wówczas nie stosowało się obróbki komputerowej. Dopiero aparaty cyfrowe otworzyły nieograniczone możliwości fotograficzne. Janusz, w swoich obserwacjach okiem obiektywu, fotografuje przyrodę, ludzi, technikę. Rajdy Festiwalowe są jedną z ciekawszych imprez, podczas której rzeczywistość zmienia się dynamicznie, całe zdarzenie jest w ciągłym ruchu. Fotograf musi wykazać się refleksem i sprytem. Bez doświadczenia zdjęcia nie przyniosą wymiernego efektu. Podczas tego typu imprez przydają się również zdolności reporterskie. Wszystko to jest inspiracją do zatrzymywania ciekawych kadrów, zdarzeń i emocji. Każda chwila jest odpowiednia, aby stworzyć niepowtarzalne ujęcie. Po przyłożeniu wizjera do oka, świat wydaje się krainą pełną nieskończonych możliwości, wystarczy tylko nacisnąć spust migawki. Fotografia to cudowna przygoda do końca życia i jeden dzień dłużej.